Увага! Втручання в роботу загальнобудинкового лічильника призводить до збою в системі подачі тепла

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ

Увага! Втручання в роботу загальнобудинкового теплового лічильника призводить до його пошкодження та збою в системі подачі тепла.

Минулого року за адресою м. Черкаси, вулиця Хіміків, 44 працівниками ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» за рахунок коштів інвестиційної програми, відповідно до чинного законодавства, було встановлено внутрішньобудинковий засіб обліку на загальному вводі інженерних мереж у багатоквартирний будинок. Після встановлення лічильника мешканці сподівалися, що почнуть самостійно регулювати температуру і сплачувати за послуги менше. Проте, коли при підвищенні температури зовнішнього повітря вони самостійно закривали кран на лічильнику, то зникала гаряча вода в будинку. Також це призвело до збою в системі опалення.

Встановлений на загальному вводі в будинок тепловий лічильник є лише засобом обліку і дозволяє оцінити, скільки реально тепла споживає будинок. При цьому мешканці сплачують за фактично використану теплову енергію.

Регулювання подачі тепла на опалення будинку та підігрів гарячої води здійснюється спеціальними регулюючими клапанами, при їх наявності. Такі клапани встановлені, як правило, на стояках внутрішньобудинкової системи або на радіаторах опалення.
Інколи споживачі самотужки регулюють подачу теплової енергії запірною арматурою (краном) на засобі обліку, призводячи до пошкодження теплового лічильника та його елементів. Запірна арматура, яка встановлена на тепловому вузлі обліку призначена для заміни витратомірної ділянки і проводити регулювання цією арматурою заборонено.

Якщо у вашому будинку виникла схожа ситуація, як на Хіміків, 44, жителі будинку спочатку повинні звернутися до балансоутримувача будинку для вияснення причини та обстеження внутрішньобудинкової системи. Вже потім звертатись до організації, яка є постачальником теплової енергії в будинок.

У разі відсутності тепла чи гарячого водопостачання просимо звертатись до інспекції з енергонагляду Черкаської ТЕЦ за контактним телефоном: (0472) 31-90-90.

Прес-служба Черкаської ТЕЦ