Як придбати квартиру без боргів за комунальні послуги

Як придбати квартиру без боргів за комунальні послуги

Все частіше до Центру обслуговування споживачів Черкаської ТЕЦ звертаються за допомогою громадяни, які придбали житло або ж отримали його у спадок разом із боргами за комунальні послуги.

Через необізнаність населення з вимогами чинного законодавства, дійсно відбуваються непоодинокі випадки, коли недобросовісні ріелтори продають квартири з існуючим боргом, не вирішивши питання щодо його оплати.

Юристи підприємства наголошують, що купівля-продаж квартири є дуже важливою справою. Перед укладенням угоди необхідно обов’язково перевірити, чи продавець дійсно є власником квартири, переконатися, що в квартирі не прописаний ніхто, окрім власника та членів його родини, дізнатися про наявність обмежень чи заборон, накладених на квартиру, а також перевірити, чи немає заборгованості за комунальні послуги. Лише всі отримані дані максимально гарантують вам надійність угоди.

Звертаємо також увагу громадян на необхідності користуватися послугами лише перевірених ріелторів. А ріелторів, у свою чергу, закликаємо не псувати свою репутацію прийняттям невиважених рішень, щодо продажу квартир з існуючими боргами.

Юристи підприємства підготували для вас поради, як придбати оселю без боргів та що робити, якщо це вже сталося. Отже, на що потрібно звернути увагу, при купівлі квартири:

1.Довідка про відсутність заборгованості за комунальні послуги. Для угоди купівлі-продажу квартири мати довідку про відсутність заборгованості від комунальних служб не обов’язково, втім вона все ж необхідна покупцеві. Цілком ймовірно, що разом з квартирою ви можете придбати й борги попередніх господарів.

Оскільки єдиної довідки про заборгованість немає, покупцеві потрібно самостійно перевірити наявність боргів за комунальні послуги перед: ОСББ, ЖБК, ЖЕО та виконавцями комунальних послуг.

2.Кількість особових рахунків квартири. Якщо господар житла здавав кімнати в оренду та оформлював окремі договори на своїх орендарів, то в одному помешканні може бути кілька особових рахунків. Власники можуть надати вам довідку тільки на частину житла й не проінформувати про борги іншої, тож будьте пильними.

3.Де отримати довідку про відсутність боргів за надані послуги перед ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно».

Для того щоб отримати таку довідку за послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води зверніться до Центру обслуговування споживачів Черкаської ТЕЦ за адресою: м. Черкаси, проспект Хіміків, 76. При отриманні довідки варто звернути увагу: на суму заборгованості, адресу квартири, кількість рахунків, площу квартири та ПІБ її власника.

4.Як діяти, якщо ви вже придбали квартиру з боргами за комунальні послуги.

Якщо про заборгованість попередній власник квартири вас не повідомив і ви не маєте наміру сплачувати чужі борги, тоді цей спір потрібно вирішувати у судовому порядку з колишнім власником квартири.

Пресслужба Черкаської ТЕЦ