slider1 3 4

Ми несемо

Вам тепло!

Вітаємо Вас в Черкаській ТЕЦ

Ми Вам завжди раді

Енергогенеруюче обладнання Черкаська ТЕЦ та обладнання, що виробляє тепло складається з трьох груп: перша черга, друга черга та 5 пікових водонагріваючих котлів. Першу чергу було введено в експлуатацію у період з 1961 по 1964 рр., другу чергу- у період з 1966 по 1969 рр.. З п`яти пікових водонагріваючих котлів №1-№3 було введено в експлуатацію у 1964 - 1968 рр., котли №4 та №5 - у 1983 та1985 рр. відповідно.

Пікові водонагріваючі котли використовуються лише під час пікових потреб, які виникають в зимку або у аварійних випадках при раптовій зупинці парових турбін. При стабільному функціонуванні генеруючого обладнання вищезгадані котли не застосовуються.

Першу чергу Черкаської ТЕЦ було збудовано для поставки електроенергії та тепла на завод штучного волокна та для забезпечення потреб міста Черкаси в гарячій воді. Основне обладнання першої черги складається з 4-х парових котлів потужністю по 110т/год., та з 2-х паротурбінних генераторів потужністюпо 25 МВт кожний.

Пара високого тиску, яка вироблялась паровими котлами постачалась на паротурбінні генератори для виробництва електроенергії. Пара середнього тиску, яка відбиралась з парових турбін постачалась як тепло на ВАТ "Черкаське хімволокно". Гаряча вода з парою низького тиску, яка відбиралась з другої черги парових турбін, постачалась як тепло в місто Черкаси. Після того, як ВАТ "Черкаське хімволокно" збільшило обсяги виробництва, потреба у теплі у виглядіпари зросла, що призвело до нестачі тепла для потреб міста Черкаси. З метою ліквідації браку тепла було додатково збудовано 3 пікових водонагріваючих котла (№1 - №3).