Питання-відповідь. Донарахування обсягів теплової енергії до величини мінімальної частки

Питання-відповідь. Донарахування обсягів теплової енергії до величини мінімальної частки

Шановні споживачі, до підприємства ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» постійно надходить безліч запитів від споживачів. Тож, ми запроваджуємо рубрику «Питання-відповідь», у межах якої наші фахівці будуть надавати роз’яснення щодо актуальних питань.

Сьогоднішня інформація стосується донарахування обсягів теплової енергії до величини мінімальної частки.

З моменту укладання публічних договорів приєднання про надання послуг з постачання теплової енергії у порядку встановленому Законом України «Про житлово-комунальні послуги», а саме з 13.11.2021 року, розподіл та нарахування вартості наданих послуг здійснюється згідно вимог Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (далі – Методика), затвердженої наказом Мінрегіонбуду від 22.11.2018р. №315, зареєстрованої  в Мінюсті від 28.12.2018р. за №1502/32954.

При цьому, в кожному розрахунковому періоді (впродовж опалювального сезону), виконавцем послуг ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» перевіряється дотримання вимоги щодо мінімального споживання теплової енергії в квартирах та нежитлових приміщеннях будівлі, які оснащені вузлами розподільного обліку теплової енергії. За такої умови враховується фактичне споживання теплової енергії усіма співвласниками будинку за розрахунковий період, що визначено за показаннями будинкового вузла комерційного обліку.

У разі, якщо визначений, згідно з переданими споживачем даних вузла розподільного обліку, обсяг теплової енергії, використаний на опалення квартири або нежитлового приміщення за розрахунковий період, менший обсягу теплової енергії, розрахованого згідно  мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будівлі та опалювальної площі квартири або нежитлового приміщення, виконавцем проводиться донарахування обсягів теплової енергії до мінімального середнього обсягу.

Якщо споживач не надав виконавцю показань вузла розподільного обліку теплової енергії за розрахунковий період. У такому разі, виконавець протягом 3-х розрахункових періодів проводить нарахування обсягу спожитої теплової енергії по середньому показнику споживання попередніх періодів, але не нижче мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будівлі та опалювальної площі квартири або нежитлового приміщення.

Донарахування обсягів теплової енергії до величини мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будівлі здійснюється з метою унеможливлення опалення квартир або нежитлових приміщень за рахунок суміжних опалювальних квартир або нежитлових приміщень, запобігання утворення грибків та плісняви в приміщеннях, а також недопущення зниження нормативного строку експлуатації приміщень та будівлі.

На загальний обсяг донарахувань теплової енергії до мінімальної частки середнього питомого споживання по будинку зменшується обсяг теплової енергії, який розподіляється на квартири або нежитлові приміщення, які не оснащені вузлами розподільного обліку.