Опалювальний сезон
Підготовка до опалювального періоду
Згідно «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», які затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10 грудня 2008 р. N 620/378 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2008 р. за N 1310/16001 власники систем теплоспоживання під час підготовки обладнання до опалювального періоду повинні:
По теплових пунктах:
До 1 квітня поточного року скласти дефектні відомості основного та допоміжного обладнання, відповідним наказом затвердити організаційно-технічні заходи з підготовки до опалювального періоду, призначити відповідальних осіб за їх виконання.
Після закінчення підготовчих робіт приміщення ТП повинно бути очищено від будівельного сміття, матеріалів, залишкового обладнання та проведено вологе прибирання приміщення. Приямки для збору ґрунтових вод мають бути очищені від сторонніх предметів.
Підготовлений до роботи в опалювальний період ТП повинен відповідати таким вимогам:
По системах опалення та гарячого водопостачання (ГВП):
Метою підготовки до опалювального періоду є забезпечення нормативних санітарно-технічних вимог і режимів роботи внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та ГВП.
На основі опису виявлених недоліків у роботі внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та ГВП у минулий опалювальний період та за підсумками весняного огляду систем централізованого опалення та ГВП визначається обсяг робіт з їх підготовки до наступного опалювального періоду.
У місячний термін, але не пізніше травня поточного року, після проведення огляду представниками балансоутримувача і виконавця послуг складаються переліки заходів, необхідних для підготовки внутрішньобудинкових систем централізованого опаленнята ГВП до експлуатації в наступному опалювальному періоді.
Зазначені заходи повинні передбачати:
Після виконання ремонтно-профілактичних робіт системи теплоспоживання повинні бути заповнені хімічно очищеною водою з тиском більше статичного на 0,5 кгс/см2, увідні засувки – закриті. Заповнення систем теплоспоживання повинно бути завершено до 15 вересня поточного року.
Підготовлена до опалювального періоду система теплоспоживання житлового будинку (система опалення та ГВП) повинна відповідати таким вимогам:
Вимоги до підготовки будівель і споруд до опалювального сезону
- Будівлі і споруди повинні утримуватись у справному стані, який забезпечує тривале та надійне використання їх за призначенням, дотримання санітарно-технічних норм і безпеки праці персоналу.
- На кожному об’єкті закріплюється підрозділ, відповідальний за експлуатацію будівель та споруд.
- Власник будівель і споруд або уповноважений ним орган повинен організувати систематичний технічний огляд стану будівель і споруд з періодичністю відповідно до вимог НТД. Результати оглядів зазначаються у відповідному журналі.
- Під час весняного технічного огляду будівель і споруд уточнюються обсяги ремонтних робіт, що передбачаються на міжопалювальний період, і роботи з капітального ремонту для включення їх у план проведення ремонтних робіт наступного року.
- Під час весняного технічного огляду слід:
- ретельно перевірити стан несучих і огороджувальних конструкцій та покрівлі на предмет виявлення можливих пошкоджень, що виникли в результаті атмосферних та інших впливів;
- визначити дефектні місця, що потребують тривалого спостереження;
- перевірити технічний стан механізмів елементів вікон, дверей, воріт та інших пристроїв, що відкриваються;
- визначити стан і впорядкувати водостоки, відмостки, зливоприймальники та системи зливної каналізації житлових будинків, де встановлені розширювальні баки незалежних систем опалення.