Черговий крок у реформі житлово-комунальної сфери

Відносини між споживачами і постачальниками житлово-комунальних послуг відтепер буде врегульовано. Так, мешканці багатоквартирних будинків зможуть укладати як індивідуальні, так і колективні договори на отримання послуг, а саме: управління будинком, вивіз відходів, постачання води, тепла, газу та електроенергії. Ці та інші ключові норми прописані у прийнятому Верховною Радою Законі “Про житлово-комунальні послуги” від 09.11.2017р. № 2189-VIII, що регулює сферу надання послуг ЖКГ. Новий закон набрав чинності з 10.12.2017р., вступить у дію з 10.06.2018р.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зауважив, що новий закон забезпечить населення якісними комунальними послугами за справедливою ціною. Також Міністр наголосив, що це перший крок, і треба буде ще попрацювати над додатковими інструментами, які дозволять контролювати якість наданих послуг постачальниками.

Але у медалі є і зворотня сторона. Так, з 1 січня 2019 року з боржників будуть вираховувати пеню за кожен день прострочення оплати квитанції.

Основний автор цього законопроекту заступник голови комітету Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Олена Бабак роз’яснила, що у новій редакції Закону “Про житлово-комунальні послуги” передбачено, що з 1 січня 2019 року в Україні вводиться пеня за прострочену оплату комунальних послуг. Згідно зі статтею 26 закону, в разі невчасного платежу споживач муситиме сплатити пеню в розмірі 0,01 відсотка від суми боргу за кожен день затримки з оплатою. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Законом передбачено, що пеня не нараховується в разі заборгованості держави щодо субсидій та пільг. Крім того, якщо у людини є заборгованість з оплати праці, яка підтверджена документально, пеня також не нараховується.

Адміністрація Черкаської ТЕЦ звертається до споживачів! Аби запобігти збільшенню боргу за комунальні послуги вчасно та у повному обсязі сплачуйте рахунки. Своєчасно перераховані кошти є запорукою матеріального благополуччя та соціальної безпеки вашої родини.

 Прес-служба Черкаської ТЕЦ