Черкаська ТЕЦ готує обладнання до опалювального періоду

На Черкаській ТЕЦ, задля надійного та безперебійного постачання тепла до будинків містян, фахівці провели ремонти та оновили обладнання, готуючись активно до осінньо-зимового сезону 2018-2019рр.

Щоб якісно здійснити підготовку, першочергово було проведено діагностику обладнання. Так, під час діагностики устаткування станції було виявлено, що один із трьох турбогенераторів Черкаської ТЕЦ, потужністю 50 МВт, який безпосередньо задіяний у процесі виробництва електричної та теплової енергії, потребує капітального ремонту.

Головний інженер Черкаської ТЕЦ В’ячеслав Желдубовський пояснив, що працівниками було виконано ремонт турбогенератора №4. Зокрема, під час ремонтних робіт було відновлено ізоляцію обмотки стрижнів статора генератора, що значно підвищило надійність роботи електрообладнання.

– Під час діагностики основного обладнання було виявлено, що ізоляція обмотки пошкоджена і потребує заміни, – зазначив В’ячеслав Миколайович. – З часом ізоляція та елементи обладнання зношуються та втрачають свої експлуатаційні резерви. Після проведеного ремонту проектні характеристики генератора відновлено, що дасть можливість покращити техніко-економічні показники для надійної роботи ТЕЦ взимку. Після ремонтних робіт обов’язково проводимо випробування, а лише потім обладнання запускаємо в роботу. Ми повинні бути впевнені, що генератор витримає максимальні навантаження в осінньо-зимовий період, адже від цього залежить безперебійність та безаварійність роботи всієї станції, – зауважив головний інженер.

– ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» забезпечує теплом та гарячою водою більшу частину м. Черкаси. Підприємство вкладає кошти в ремонти та реконструкцію, бо розуміє відповідальність за роботу стратегічного для міста генеруючого обладнання, – зазначив директор Черкаської ТЕЦ Михайло Фатьянов. Продовжуючи, Михайло Юрійович, повідомив, що проведені ремонти дозволять запобігти відмовам обладнання під час максимальних навантажень і дозволять стабільно виробляти електроенергію для країни і необхідне тепло для міста. Відремонтоване та оновлене обладнання готове до надійної роботи станції в осінньо-зимовий сезон, – наголосив директор Черкаської ТЕЦ.

Прес-служба Черкаської ТЕЦ