З 1 липня 2019 року в Україні запроваджено нову модель ринку електричної енергії. Робота в умовах функціонування нового енергоринку вимагає високого рівня маневреності основного обладнання теплоелектроцентралі. Тому, для підвищення ефективності виробництва електричної та теплової енергії фахівцями ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» було розроблено План реконструкції теплогенеруючого обладнання станції.

Одним із ключових напрямів роботи ТЕЦ є дотримання екологічних стандартів. Так, за рахунок інвестиційної програми нещодавно було реалізовано проект реконструкції обладнання пиловловлювачів пилосистем котлоагрегату БКЗ-220-100 ст. №5.

Зазначений проект забезпечить надійну, безпечну та безаварійну експлуатацію котлоагрегату ст. №5, підвищить економічність його роботи та призведе до зниження викидів вугільного пилу від пилосистем котла в атмосферу.

У рамках реконструкції пиловловлювачів було здійснено повну заміну застарілих рукавних фільтруючих елементів циклофільтрів на нові мультициклонні елементи з модернізованою системою газорозподілу і модернізованими направляючими апаратами з профільованими лопатками «безударного входу».

Проект реконструкції пиловловлювачів було розроблено відповідно до норм, правил і державних стандартів України. Реалізовуючи такі екологічні проекти, підприємство забезпечить дотримання вимог «Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок».

Пресслужба Черкаської ТЕЦ