Нові правила отримання житлової субсидії

Шановні споживачі, повідомляємо про внесення змін до правил отримання житлових субсидій.

Раніше споживачі, які отримували субсидію та економно використовували газ, воду, електроенергію та вкладалися в соціальні нормативи, мали на особових рахунках переплати, які виникали внаслідок перевищення обсягів призначених субсидій над фактичними нарахуваннями за отримані послуги. Відтак, цій категорії споживачів надавалося право не проводити оплату обов’язкових платежів за отримані комунальні послуги.

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. №848» (зі змінами, внесеними постановою КМУ №841 від 17 жовтня 2018р. «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», встановлено:

«громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість».

Таким чином, з 17.10.2018р. усі споживачі, яким надано право на отримання субсидії для оплати житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язковий платіж. Надання субсидії припиняється у разі, якщо споживач має заборгованість понад два місяці з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги.

Звертаємо Вашу увагу, що для коректного проведення нарахувань, споживачі зобов’язані щомісячно вчасно передавати показники лічильників, які обліковують фактично використані послуги.

Для прикладу: Споживачеві надана субсидія на оплату комунальної послуги в межах соціальних норм в розмірі 750 грн. на місяць, при цьому частка обов’язкового платежу від суми нарахувань послуги становить 250 грн. на місяць.

– Сума нарахувань за надану послугу в рахунку за жовтень 2018р. становить 200 грн. Відповідно субсидія на дану вартість послуги, яка не перевищує суму обов’язкового платежу, не нараховується і споживач повинен провести оплату обов’язкового платежу в розмірі нарахованої послуги – 200 грн.

– Згідно отриманого рахунку за листопад 2018р., сума нарахувань за надану послугу становить 800 грн. При цьому споживач повинен сплатити обов’язковий платіж в сумі 250 грн. Різниця між сумами нарахувань та обов’язкового платежу в розмірі 550 грн. буде компенсована за рахунок наданої субсидії.

– Сума нарахувань за надану послугу згідно рахунку за грудень 2018р. становить 1200 грн. При цьому за рахунок наданої субсидії в межах соціальних норм буде компенсовано 750 грн. Різниця між сумами нарахувань та розміром призначеної субсидії, а саме 450 грн. повинна бути оплачена споживачем. Із них обов’язковий платіж становить 250 грн., а обсяг отриманої послуги, який перевищує соціальну норму наданої субсидії – 200 грн.

 Прес-служба Черкаської ТЕЦ