Опалювальний сезон стартував для Черкаської ТЕЦ ПАТ “Черкаське хімволокно”

Сьогодні Черкаська ТЕЦ є одним із найбільших електрогенеруючих підприємств області та надійним постачальником тепла в оселі черкащан.

ТЕЦ забезпечує теплом дві третини міста Черкаси. Це понад 102 км теплових мереж, які забезпечують тепловою енергією та гарячим водопостачанням 30 дитячих садочків, 22 школи, 14 лікувальних закладів, 85 бюджетних установ та 789 житлових будинків міста.

Черкаська ТЕЦ є основним джерелом централізованого теплопостачання населення і промислових підприємств м. Черкаси. Обсяг тепла, що поставляється для населення і бюджетних організацій міста від станції складає близько 70%.

Щороку в міжопалювальний період підприємство ретельно готується до нового опалювального сезону.

Черкаська ТЕЦ забезпечує теплом вчасно

6 жовтня Черкаська ТЕЦ розпочала подавати тепло до дитячих садочків та медичних закладів Черкас. З 9 жовтня тепло з’явилось й у загальноосвітніх навчальних закладах міста та житлових будинках черкащан.

ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» доклала максимум зусиль аби забезпечити вчасно теплом заклади соціальної сфери та оселі містян. Так, напередодні опалювального сезону працівниками ТЕЦ оперативно завершено ремонтні роботи по усуненню пошкоджень на магістральних трубопроводах і розпочато заповнення водою внутрішніх систем житлових будинків.

Виконавши всі вимоги щодо підготовки обладнання теплопунктів і будинкових мереж до подачі теплоносія, необхідні паспорти та акти готовності отримали усі житлові будинки, заклади соціальної сфери та підприємства міста. Зокрема, дитячі садочки – 100 %, школи – 100%, лікувальних заклади – 100 %.

Мережі та обладнання до роботи готові

Перед наближенням до нового опалювального сезону 2017-2018, першочерговим завданням є належна та своєчасна підготовка теплових мереж.

На сьогодні Черкаська ТЕЦ завершила чотири етапи гідравлічних випробувань на магістральних трубопроводах міста, перевіривши їх на щільність. За результатами проведених гідровипробувань теплових мереж виявлено 97 пошкоджень, які наразі усунуто, аби убезпечити містян від небажаних поривів на теплотрасах та відсутності гарячої води і тепла взимку.

Важливим напрямком у підготовці міста до опалювального сезону є реконструкція та ремонт тепломагістралей.

Під час планових обстежень фахівці виявляють, що через тривалий термін експлуатації, деякі ділянки трубопроводу зношені та місцями на трубах пошкоджена або відсутня ізоляція.

Так, працівниками Черкаської ТЕЦ за кошти інвестиційної програми було проведено реконструкцію теплової мережі. Аби зменшити втрати при транспортуванні теплової енергії на теплових мережах міста замінено 736,37м трубопроводу.

У рамках підготовки до опалювального сезону на Черкаській ТЕЦ виконано ряд робіт. Зокрема: відремонтовано силовий трансформатор Т-5 та приймальний бункер вагоноперекидача, проведено поточний ремонт котлів № 4,7 і 9. Для ефективної роботи Припортової котельні здійснено ремонт котлів і допоміжного обладнання у повному обсязі. Проведено ремонт турбогенераторів № 1, 2, 3, 4, наразі завершився ремонт парової турбіни № 5.

Борги перед підприємством

Від своєчасної плати за послуги залежить безперебійність перебігу опалювального сезону.

Проте Черкаська ТЕЦ має своїх боржників. Так, станом на 1 жовтня цього року борг населення перед ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» за спожиті послуги складає 106,789 млн. грн., промислові підприємства заборгували 3,905 млн. грн., бюджетні установи – 0,623 млн. грн. Заборгувало і КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» за відпущену електроенергію, вироблену станцією, сума боргу 44,812 млн. грн.

Незважаючи на чималу заборгованість, підприємство готове до опалювального сезону 2017-2018. «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» є надійним постачальником теплової енергії та сприяє, щоб тепло вчасно з`явилось в оселі кожного споживача.

Прес-служба Черкаської ТЕЦ