Пам’ятаємо та вшановуємо героїв-визволителів!

Сьогодні, 8 травня, ми відзначаємо День пам’яті та примирення, а 9 травня українці святкуватимуть 73-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У ці дні в Україні, як і в багатьох країнах світу, згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Друга світова – найтрагічніша війна в історії, в тому числі і в українській. Прямі людські втрати нашої країни у цій війні становлять 8-10 млн осіб.

Висловлюємо безмежну пошану й віддаємо данину поваги всім, хто боровся проти нацизму, кожному з визволителів українських міст, Черкас та області, всім, хто відчув на собі тягар війни. Низький уклін за ваш величний подвиг і за вашу перемогу, дорогі ветерани! Ви є прикладом справжньої мужності та жертовності для наступних поколінь. До останнього подиху ви готові були відвойовувати мир та спокій на рідній землі та у світі.

Прикро визнавати, що через 73 роки після здобутої перемоги в Україні знову точаться бойові дії. Збройний конфлікт на сході країни все ще триває. Сьогодні матері чекають на своїх синів, а дружини – чоловіків, які покинули свої домівки, аби повернути мир у нашу державу та цілісність країни.

Дорогі ветерани, учасники бойових дій! Із пам’яті не можливо стерти ті моменти вашого життя, які Вам довелося пережити. Низько схиляємо голову перед тими, хто нині рятує рідну землю від окупантів. Не для слави та нагород ви берете участь у бойових діях, а задля життя майбутніх поколінь. Наразі на Черкаській ТЕЦ працює 22 особи, які брали участь у бойових діях. Серед колишніх працівників підприємства, які знаходяться на заслуженому відпочинку – 6 учасників бойових дій, 3 учасника війни та 1 учасник Другої Світової війни.

Ми завжди будемо пам’ятати ваш неоціненний подвиг, герої-визволителі!

Довідково: 8 травня – День присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. Саме цей день прийнято вважати Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В Україні День пам’яті та примирення відзначають із 2015 року.

Символом вшанування пам’яті жертв Другої світової війни є червоний мак. Ця квітка – пам’ятний знак жертв усіх військових і громадянських конфліктів, а також відображення кривавого сліду від пострілу.

Адміністрація ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно»