Порядок застосування тарифів на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води та послугу з постачання теплової енергії!

Порядок застосування тарифів на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води та послугу з постачання теплової енергії!

З 01.05.2019 року введено в дію Закон України від 09.11.2017р. «Про житлово-комунальні послуги» (надалі – Закон), вимогами якого визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг та нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання і споживання цих послуг. Також Законом передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг та визначено особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоповерховому будинку, змінено підходи до формування тарифів на комунальні послуги та нарахування плати споживачам.

Пунктом 4 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону передбачено, що не пізніше ніж упродовж п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, співвласники багатоквартирних будинків, незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком, зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг щодо кожного виду комунальної послуги. У свою чергу, виконавці комунальних послуг повинні укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг (послуга з постачання теплової енергії, послуга з постачання гарячої води), відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

Вимогами Закону передбачені наступні види договорів між виконавцем послуг та споживачами, відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин:

договір про надання комунальних послуг з кожним співвласником багатоквартирного будинку (індивідуальний договір);
договір про надання комунальних послуг від імені та за рахунок співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір);
договір про надання комунальних послуг з об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, колективним споживачем.

Слід зазначити, що після 01.05.2019р. органи місцевого самоврядування та Національна комісія, що здйснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) не можуть встановлювати (у тому числі за результатами коригування) тарифи на комунальні послуги, що надаються за договорами, укладеними до введення в дію Закону, а саме за договорами про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відповідно до моменту укладання нових договорів про надання комунальних послуг (послуга з постачання теплової енергії та послуга з постачання гарячої води) за вимогами та правилами Закону, нарахування плати за комунальні послуги підприємствами тепло-, водопостачання здійснюватиметься відповідно до договорів укладених до 01.05.2019р.

Тарифи на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, що надаються населенню ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО», яке є виконавцем цих послуг, згідно укладених із споживачами договорів про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, встановлені чинною постановою НКРЕКП від 11.12.2018р. №1811 та становлять:

з централізованого опалення:
• для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1423,76 грн/Гкал (з ПДВ);
• для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 35,64 грн (з ПДВ) за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення.

з централізованого постачання гарячої води:
• за умови підключення рушникосушильників до систем централізованого постачання гарячої води – 85,05 грн за 1 куб. м (з ПДВ);
• за відсутності рушникосушильників – 78,61 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 17.03.2020р. № 640 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 14.01.2020р. №95» для виконавця послуг ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» встановлені тарифи на теплову енергію, її виробництво, постачання, послугу з постачання теплової енергії для категорій споживачів: населення, бюджетні установи, інші споживачі (крім населення), релігійні організації. Так, тариф на послугу з постачання теплової енергії для категорії населення встановлений на рівні – 1209,40 грн/Гкал (з ПДВ).

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 10.06.2020р. № 1093 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 14.01.2020р. №95» для виконавця послуг ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» встановлені тарифи на послугу з постачання гарячої води для категорій споживачів: населення, бюджетні установи, інші споживачі (крім населення). Тариф на послугу з постачання гарячої води для категорії населення встановлений на рівні – 66,67 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

Враховуючи вищевикладене, повідомляємо, що тариф на послугу з постачання теплової енергії та тариф на послугу з постачання гарячої води будуть застосовані виконавцем послуг після укладання зі споживачами відповідних договорів про надання послуг з постачання теплової енергії та договорів про надання послуг з постачання гарячої води в установленому порядку, відповідно до обраної співвласниками багатоквартирних будинків моделі організації договірних відносин.