Шановні жителі міста, дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час опалювального сезону!

Шановні споживачі та жителі міста!

ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» звертається до вас з проханням дотримуватися та виконувати елементарні правила пожежної безпеки, що стане гарантією безпеки та може зберегти ваше життя, життя ваших близьких та майно від вогню!

Щорічно, напередодні опалювального сезону, кількість трагічних випадків на пожежах у житловому секторі країни різко зростає. Зважаючи на вкрай невтішну статистику, ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» звертає увагу працівників підприємства та всіх споживачів і жителів міста, що необхідно неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки.

Підрозділи ГУ ДСНС України у Черкаській області щодня ліквідовують десятки пожеж на території області, значна частка яких виникає саме у житловому секторі. За інформаційними зведеннями вогнеборців, основними причинами виникнення займань у помешканнях є власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки у побуті. Йдеться про паління у ліжку, перевантаження електромережі та побутових приладів, старі обігрівачі, несправне пічне опалення. З високою вірогідністю усі ці фактори призводять до трагедій. Так, з початку року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить уже 1 тис. 291 та 1 тис. 080 осіб відповідно.

Для запобігання надзвичайних ситуацій та пожеж під час опалювального сезону громадяни повинні знати основні правила пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорювати в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: виклик пожежно-рятувальної служби «101», першочергова евакуація дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Обов’язково роз’яснюйте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.

 Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуйтесь певних правил:

– слідкуйте за станом та справністю електромережі;

– у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;

– не паліть у ліжку;

– не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроприлади великої потужності;

– подбайте про справність печей та обігрівальних приладів;

– електрообігрівальні прилади встановлюйте на негорючій основі;

– дотримуйтесь відстані від приладів електроопалення до горючих матеріалів (не менше 0,25м);

– забороняється застосовувати для розпалювання печей і камінів бензин, гас, дизельне паливо та інші легкозаймисті рідини.

Нехай тепло у вашому домі буде безпечним!

Прес-служба Черкаської ТЕЦ