Відбулися відкриті обговорення питань встановлення тарифів та схвалення інвестиційних програм для ПРАТ «Черкаське хімволокно» на 2019 рік

Відповідно до Порядку, який передбачено постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 07 вересня 2018 року в приміщенні Черкаської торгово-промислової палати відбулися відкриті обговорення питань, щодо встановлення з 1 січня 2019 року тарифів на виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, встановлення кінцевих тарифів на теплову енергію та на послуги з опалення та гарячого водопостачання для всіх категорій споживачів на 2019 рік, схвалення інвестиційних програми для ПРАТ «Черкаське хімволокно» на 2019 рік.

В обговоренні взяли участь представники місцевої та обласної влади, керівництво і фахівці підприємства, активні містяни, представники ЗМІ.

Діючі нині тарифи забезпечували покриття поточних операційних витрат підприємства та фінансування виконання інвестиційної програми 2018 року, лише за умови відсутності змін складових тарифу та за умови своєчасного розрахунку ДП «Енергоринок» та споживачів теплової енергії.

Натомість протягом 2018 року були прийняті зміни до чинного законодавства, які мали суттєвий вплив на рівень тарифів на виробництво теплової енергії. Крім того, зміна виробничої програми, підвищення ціни на вугілля та газ, зростання фонду оплати праці, у зв’язку з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, призвели до необхідності встановлення нових тарифів на виробництво електричної та теплової енергії на 2019 рік.

Таким чином, для уникнення збитковості при реалізації теплової енергії до споживача та з метою приведення тарифів на теплову енергію у відповідність до встановлених законодавством норм, підприємство у 2019 році має намір переглянути тарифи на теплову енергію для всіх категорій споживачів та послуги з централізованого опалення й централізованого постачання гарячої води для населення.

Серед факторів, які вплинули на встановлення нових тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, зростання цін на воду, зростання мінімального прожиткового мінімуму, який лежить в основі розрахунку фонду заробітної плати та зростання роздрібних тарифів на електричну енергію для промислових споживачів.

Встановлення економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, на рівні, який покриває всі витрати в собівартості цих послуг, є вимогою законодавства України, зокрема статті 10 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та статті 20 Закону України «Про теплопостачання».

Одним із питань відкритих обговорень було схвалення інвестиційних програм для ПРАТ «Черкаське хімволокно» на 2019 рік, у рамках яких буде здійснено модернізацію підприємства. Впровадження інвестиційних проектів дозволить підвищити рівень надійності та економічності роботи генеруючого та допоміжного обладнання для виробництва електричної та теплової енергії на ПРАТ «Черкаське хімволокно», поліпшити гідравлічний режим теплових мереж, забезпечивши безперебійне, якісне та надійне енергозабезпечення споживачів м. Черкаси та виконати екологічні заходи, які направлені на зниження негативного впливу забруднюючих речовин на навколишнє середовище.

ПРАТ «Черкаське хімволокно», як ліцензіат, провело обговорення наміру коригувати тарифи на виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях і тарифи на послугу з опалення та гарячого водопостачання для всіх категорій споживачів на 2019 рік. Протокол цього засідання та відповідні проекти з розрахунками буде направлено до НКРЕКП для подальшого розгляду, де всі надані обґрунтування та розрахунки буде перевірено й прийнято регулятором відповідне рішення.

ПРОТОКОЛ відкритих обговорень (слухань) питань щодо перегляду тарифу на виробництво електричної енергії ПРАТ “Черкаське хімволокно”, тарифу на виробництво теплової енергії для ПРАТ “Черкаське хімволокно”, схвалення інвестиційної програми з виробництва електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралі, встановлення тарифу на теплову енергію та тарифів на послуги з опалення та гарячого водопостачання для всіх категорій споживачів та схвалення для ПРАТ “Черкаське хімволокно” інвестиційної програми по видам діяльності: виробництво теплової енергії (крім ТЕЦ), транспортування та постачання теплової енергії.

Прес-служба Черкаської ТЕЦ