Як купити квартиру без боргів за комунальні послуги? Корисні поради

Як купити квартиру без боргів за комунальні послуги?

Все частіше до Центру обслуговування Черкаської ТЕЦ звертаються за допомогою споживачі, які придбали помешкання або ж отримали його у спадок разом із боргами за комунальні послуги. Тож, ми підготували для вас поради як придбати оселю без заборгованостей та що робити, якщо це вже сталося.

Отже, на що потрібно звернути увагу, при купівлі квартири:

1.Довідка про відсутність заборгованості за комунальні послуги. Для угоди купівлі-продажу житла мати довідку про відсутність заборгованості від комунальних служб не обов’язково, однак вона все ж необхідна покупцеві. Адже цілком ймовірно, що разом з помешканням ви можете придбати і борги попередніх господарів.

Оскільки єдиної довідки про заборгованість немає, покупцеві потрібно самостійно перевірити наявність боргів за комунальні послуги перед: ОСББ, ЖБК, ЖЕО та виконавцями послуг ⸺ ПАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ», ПАТ «Черкасигаз»,  КП «Черкасиводоканал».

2.Кількість особових рахунків квартири. Якщо господар житла здавав в оренду кімнати і оформлював окремі договори на своїх орендарів, в одному помешканні може бути кілька особових рахунків. Власники можуть надати вам довідку тільки на частину житла і не проінформувати про борги іншої, тож будьте уважні.

Де отримати довідку про відсутність боргів за надані послуги перед ПАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ»?

 Щоб отримати довідку, ви можете прийти на прийом до Центру обслуговування споживачів Черкаської ТЕЦ (бульвар Шевченка, 345/1). При отриманні довідки варто звернути увагу: на суму заборгованості, адресу квартири, кількість рахунків, площу квартири та ПІБ її власника.

Також перевірити наявність боргу перед Черкаською ТЕЦ ви можете і за допомогою онлайн-сервісу «Особистий кабінет»: http://cabinet.khimvolokno.com.ua/wb4tecls/login/auth

Як діяти, якщо ви придбали квартиру з боргами за комунальні послуги?

 Якщо про борги попередній власник помешкання вас не повідомив і ви не маєте наміру сплачувати чужу заборгованість, тоді цей спір потрібно вирішувати у судовому порядку з колишнім господарем квартири.

Якщо ж ви погодились відшкодувати борг колишнього власника за комунальні послуги у рахунок зменшення вартості житла (за мінусом суми боргу), комунальні служби мають право пред’явити вам претензії при несвоєчасному погашенні заборгованості за надані послуги.

 Прес-служба Черкаської ТЕЦ