Запроваджено внески за обслуговування загальнобудинкових лічильників тепла і гарячої води

Запроваджено внески за обслуговування загальнобудинкових лічильників тепла і гарячої води

Шановні споживачі!

ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» роз’яснює, що у рахунках на оплату послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води за березень, які споживачі отримали у квітні, відображена окрема квитанція щодо оплати внеску за обслуговування загальнобудинкових лічильників тепла та гарячої води.

Відповідно до вимог Закону України №2119-VIIІ від 22.06.2017р «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який введено в дію з 02.08.2017 року (далі – Закон), витрати на встановлення, повірку і ремонт будинкових приладів обліку було вилучено зі структури тарифу на опалення та гарячу воду.

На виконання вимог цього Закону обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюється оператором зовнішніх інженерних мереж. Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж за зазначені послуги відшкодовуються шляхом сплати внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку споживачами відповідної комунальної послуги. Відтепер сума цього внеску зазначатиметься у рахунках споживачів окремо.

Це нововведення запроваджене в усіх містах України, відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Середній розмір внеску становить близько 30 грн/квартал або 10 грн/місяць. Плата за обслуговування нараховуватиметься чотири рази на рік – раз у квартал.

Розмір внесків на обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії для житлових будинків, що знаходяться в зоні надання послуг ПРАТ «Черкаське хімволокно» встановлено рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 17.09.2019р. №1021 «Про встановлення розміру внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії та постачання гарячої води власникам (співвласникам) будівель, які приєднані до інженерних мереж ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно».

Розмір внеску залежить від трьох факторів:

  • типу лічильника;
  • планових витрат на його обслуговування, що передбачають: огляд, опломбування/розпломбування, періодичну повірку та ремонт приладів обліку;
  • кількості квартир у будинку.

Враховуючи вищезазначене, повідомляємо, що з І кварталу 2020 року виконавець послуг ПРАТ «Черкаське хімволокно» здійснює нарахування споживачам встановлених внесків за обслуговування будинкових вузлів комерційного обліку теплової енергії. Розмір внеску відображено в окремій квитанції.

З повагою, адміністрація

ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно»