Заява ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» щодо інформації, озвученої на пресконференції Андрієм Деркачем

Заява ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» щодо інформації, озвученої на пресконференції Андрієм Деркачем

16 вересня 2020 року на пресконференції Андрій Деркач безпідставно, не представивши жодних доказів, звинуватив компанію ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО у завищенні тарифів та нібито пов’язане з цим надходження вугілля на ТЕЦ компанії з ОРДЛО. Для подальшого уникнення маніпулювання інформацією та її поширення ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» з цього приводу повідомляє наступне.

ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО», як й інші теплопостачальні організації, являється ліцензіатом НКРЕКП. Відтак, підприємство, його директор або власник не може одноосібно змінювати тарифи на підприємстві, ні в сторону збільшення, ні в сторону зменшення. Встановлює тарифи виключно національний регулятор (НКРЕКП).

Так, станом на 1 червня 2020 року для ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» встановлені НКРЕКП тарифи на послугу з постачання теплової енергії для населення, які знаходяться в п’ятірці найнижчих серед ліцензіатів НКРЕКП у розрізі міст всієї країни – 1007,83 грн/Гкал без ПДВ (відповідно до діючих договорів).

Так само, ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» у п’ятірці з найнижчими тарифами на послугу з постачання теплової енергії для бюджетних установ – 958,21 грн/Гкал без ПДВ (відповідно до діючих договорів). А це садочки, лікарні, школи, які фінансуються з міського бюджету.

У той час як тарифи на послугу з постачання теплової енергії для НАСЕЛЕННЯ на інших підприємствах міст України стартують від 1100 до близько 1350 грн/Гкал без ПДВ.

Разом з тим, заявляємо, що ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» не здійснює закупівлю вугілля з території ОРДЛО.

У 2017 році Міністерство енергетики та вугільної промисловості заборонило підприємствам закуповувати вугілля з території ОРДЛО. Відтак, ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» з 2017 року не закуповує вугілля з непідконтрольних територій. Про що свідчать відповідні договори та контракти.

Більше того, документи, які надходять на ТЕЦ одразу із партією вугілля, демонструють весь шлях походження сировини: від місця видобутку до завантаження на залізниці і транспортування до станції. Рух вагонів контролюється Системою контролю рухомого складу залізничного транспорту.

Ще один рівень перевірки партія проходить у лабораторії під час розмитнення. Сертифікати та експертизи незалежних міжнародних лабораторій, вказують реальне походження сировини, що відображено у фізико-хімічних властивостях її складу, таких як зольність, вологість, вміст сірки, летучість, а також хімічний склад. І саме вони говорять, що вугілля, котре надходить на ТЕЦ ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО», має показники сірки від 0,2 до 0,7%, при тому, що вугілля з окупованих територій Донбаського басейну,  має вміст сірки більше 1%.

Щодо закупівлі газу зазначаємо, ПРАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО» здійснювало закупівлю газу у постачальників по ринковим цінам. Тариф у зв’язку з цим у сторону збільшення не переглядався.

Звертаємо увагу, що вся інформаціє викладена вище підтверджується перевірками та документами, які проходять постійний контроль, як з боку профільних міністерств, державних відомств та комісій, так і з боку правоохоронних органів.