Оплачувати за фактично використану теплову енергію споживачам допоможуть загальнобудинкові лічильники тепла. Тому напередодні нового опалювального сезону Черкаська ТЕЦ активно встановлює в будинки своїх споживачів засоби обліку теплової енергії. Так, лічильниками на тепло наразі вже обладнано 533 будинки, що становить близько 80% від загальної потреби.
На сьогодні також існує ряд будинків, які у зв’язку з технічними умовами неможливо обладнати лічильниками. Перелік цих будинків узгоджено з Черкаським міськвиконком. Це в основному старі одноповерхівки, де теплова мережа з-під землі виходить безпосередньо в квартиру, і місця для встановлення лічильника просто немає, – надає роз’яснення заступник директора з теплопостачання ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» Олександр Денисенко.
У будинках, де відсутній лічильник, немає обліку споживання теплової енергії. Тому мешканці таких будинків економічно невмотивовані запроваджувати будь-які заходи, що можуть зменшити споживання теплової енергії, – зауважив заступник. Адже лічильник – це лише прилад обліку, а не засіб модернізації. І щоб насправді економити, необхідно насамперед здійснити енергоефективні заходи. Зокрема, утеплити фасади будинків і під’їзди, замінити вікна, двері, провести теплоізоляцію дахів та підвалів, щоб тепло залишалось у квартирі за батареями рекомендується встановити тепловідбивні екрани. Лише після реалізації таких заходів споживачі відчують максимальний ефект економії.
Продовжуючи, Олександр Станіславович розповів, що нині всі внутрішньобудинкові засоби обліку встановлюються за рахунок коштів інвестиційної програми ПАТ «Черкаське хімволокно». Тобто споживачі за лічильники та за послугу встановлення засобу обліку нічого не сплачують. Вартість встановлених лічильників теплової енергії від 13 723 грн. (ДУ 15мм) до 50 964грн. (ДУ 100мм). Послуга на встановлення, що включає вартість лічильника становить: ДУ 15мм – 23 164 грн., ДУ 100мм – 68 255 грн.
Проте з прийняттям нового закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» в подальшому оператор зовнішніх інженерних мереж лише ініціює встановлення вузлів комерційного обліку, а оплачувати послуги на встановлення засобу обліку доведеться споживачам.
Нині працівники Черкаської ТЕЦ докладають максимум зусиль аби до початку опалювального сезону 2017-2018 на 100% забезпечити будинки споживачів засобами обліку та забезпечити надійне теплопостачання у кожну домівку.
Прес-служба Черкаської ТЕЦ