На Черкаській ТЕЦ наразі завершується ремонт парової турбіни №5 типу ПТ-50-90. Зокрема, працівники вже провели капітальний ремонт обладнання, що полягав у заміні 112 робочих лопаток 28 ступеня турбіни на нові. Під час тривалої експлуатації лопатки зносились і турбіна вже не могла ефективно виконувати свою функцію.
Парова турбіна є основним двигуном станції, — наголошує головний інженер Черкаської ТЕЦ В’ячеслав Желдубовський. — Вона бере безпосередню участь у процесі виробництва теплової та електричної енергії. Пара з котлів подається на турбіну, обертаючи її, а вона у свою чергу обертає електрогенератор, який виробляє електричну енергію. Відпрацьована пара з турбіни нагріває воду, яка потім постачається до кінцевого споживача, — роз`яснює В’ячеслав Миколайович.
Оскільки робочим тілом в паровій турбіні є пара високого тиску та температури, то вона експлуатується в складних умовах під дією різних сил. Зазори між нерухомими деталями та деталями турбіни, що обертаються, дуже малі й складають долі міліметра, тому вимоги до монтажу та експлуатації турбіни дуже високі.
Завдяки проведеному ремонту парова турбіна буде ефективніше працювати та підвищиться економічність її роботи за рахунок збільшення виробленої енергії при тій же витраті пари. Старі лопатки були зношені й турбіна не могла працювати з тими економічними показниками, на які розрахована.
На кожному насосі, підігрівачі або турбіні кожного року працівниками ТЕЦ проводиться середній, поточний або капітальний ремонт, що вимагає великих капіталовкладень. Відремонтоване обладнання дозволяє надійно та економічно забезпечувати місто теплом та електроенергією.
Лише завдяки щоденній роботі працівників ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» Черкаси — входять у перелік міст України, де протягом усього року є гаряча вода, а взимку у домівки черкащан безперебійно постачається тепло.
Прес-служба Черкаської ТЕЦ