Для повної заміни теплової мережі необхідні колосальні кошти   ̶   Віктор Олексенко

У якому стані наразі труби тепломережі міста та чи можливо взагалі відмовитися від щорічних гідравлічних випробувань. Про це та інше говорили в ефірі радіо програми «Між нами» голова правління ПРАТ «Черкаське хімволокно» Віктор Олексенко, заступник директора Комунального підприємства теплових мереж «Теплокомуненерго» Микола Джулай та начальник житлово-есплуатаційного відділу департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Петро Вербівский.

Під час пориву тепломережі відбувається розгерметизація труби і якщо така ситуація виникне взимку, то це призведе не тільки до відсутності гарячої води у будинках більшої частини міста, а й до припинення теплопостачання. Тому, щороку влітку в міжопалювальний період теплопостачальні підприємства проводять гідравлічні випробування, під час яких виявляються більш зношені ділянки теплової мережі та виконуються роботи по ліквідації пошкоджень та заміні труб. Гідровипробування включають в себе цілий комплекс робіт з підготовки мережі до надійної та ефективної роботи у наступному опалювальному сезоні.

Теплові мережі у Черкасах через зношеність труб вичерпали свій ресурс, оскільки знаходяться в експлуатації від 30 до 50 років. Більшість із них будувалися ще за радянських часів і протягом тривалого часу зовсім не замінювались. Лише у 2009 році були розпочаті роботи щодо комплексної заміни труб теплової мережі міста.

Черкаська ТЕЦ постачає тепло до 150 000 споживачів міста Черкаси. Це понад 102 км теплових мереж, які забезпечують тепловою енергією та гарячим водопостачанням заклади соціальної сфери та житлові будинки міста. Для повної заміни тепломережі необхідні колосальні кошти. Для прикладу, у минулому році працівниками ТЕЦ за кошти інвестиційної програми було проведено реконструкцію теплової мережі, що проходить по вулиці Симиренківській. Вартість проектної реконструкції сягнула близько 6 млн гривень, на сьогодні ця сума збільшилася б до 8 млн.

На сьогоднішній день у м. Черкаси І етап гідравлічних випробувань перебуває на стадії завершення. Теплопостачальні організації виконують роботи з ліквідації виявлених пошкоджень. Орієнтовний термін завершення комплексу робіт  ̶  кінець липня. З 30.07.18 буде розпочато наступний етап гідровипробувань, у ході якого на щільність перевірять труби мережі мікрорайону «Митниця».

Цьогоріч є певні відхилення від складеного графіку проведення гідравлічних випробувань у м. Черкаси, адже він формується на основі попередніх років. Проте, труби мережі з кожним роком старішають та зношуються, кількість виявлених пошкоджень збільшується. Скласти графік у таких умовах досить складно, виникає потреба в його коригуванні, адже велике значення має характер виявлених пошкоджень. Від складності пошкоджень залежать терміни виконання ремонтних робіт та проходження випробувань вцілому.

̶ Тому, аби стабільно та безаварійно пройти черговий опалювальний період містянам варто запастися терпінням. Якщо взимку при мінусовій температурі при аварійній ситуації прийдеться відключати теплопостачання, така ситуація буде набагато гіршою для містян. Працівники Черкаської ТЕЦ працюють весь світловий день, аби вчасно завершити ремонтні роботи на мережі,  ̶  наголошує голова правління ПРАТ «Черкаське хімволокно» Віктор Олексенко.

Наразі Черкаси одне з небагатьох міст країни, де минулі опалювальні сезони пройшли без єдиного пориву взимку, теплоелектроцентраль надійно забезпечила містян теплом та гарячим водопостачанням. Черкаська ТЕЦ залишається основним джерелом централізованого теплопостачання населення і промислових підприємств міста.

Прес-служба Черкаської ТЕЦ