Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Щорічно, з настанням літнього періоду та підвищенням температури навколишнього середовища різко загострюється ситуація з пожежною та техногенною безпекою.

З метою попередження виникнення численних пожеж на відкритих територіях, ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» звертається до містян із вимогою не спалювати суху рослинність у пожежно-небезпечний період і дотримуватись чинного законодавства.

Упродовж цього періоду в природних екосистемах виникає безліч пожеж, які завдають величезної шкоди довкіллю, створюють загрозу для тваринного і рослинного світу, а нерідко й для людей, та можуть призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.

Характерною особливістю ліквідації таких пожеж є тривалість та потенційне збільшення масштабів розповсюдження горіння, необхідність зосередження значної кількості рятувальних сил, пального та спецтехніки на тривалий термін.

Через необережне поводження з вогнем пожежі охоплюють площі в кілька гектарів. За інформацією Головного управління ДСНС України в Черкаській області від початку широкомасштабної війни в нашій області зафіксовано 430 випадків пожеж сухої рослинності на загальній площі близько 740 га. Основною причиною загорянь у 390 випадках є необережне поводження з вогнем і нехтування та порушення правил пожежної безпеки.

Особливу увагу також варто звернути на безпеку енергетичних об’єктів, зокрема: електростанцій, підстанцій, ліній електропередач. Навколо цих об`єктів на відстані ближче ніж 100 м строго забороняється зберігання висушеної трави та розведення багаття.

ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» звертається до містян та наголошує на суворому дотриманні правил пожежної безпеки:

  • Господарюючи на присадибних ділянках та на відкритих територіях за містом, не спалюйте суху рослинність, не розкладайте багаття у лісах, на торфовищах, утримайтеся від куріння та користування відкритим вогнем у зазначених місцях!
  • Пам’ятайте, що за сухої погоди спричинити пожежі в екосистемах здатен навіть непогашений сірник або недопалок, залишений на сухій трав’янистій підстилці!
  • Не забувайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як, руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин а також неконтрольоване поширення вогню!
  • Випалювання сухої рослинності завжди пов’язане з ризиками поширення вогню на розташовані поруч будівлі, торфополя та лісові насадження, а продукти горіння небезпечні для людського здоров’я!
  • Пожежу, що розгоряється, спробуйте загасити, засипаючи піском чи заливаючи водою. Якщо ж впоратися самотужки неможливо або пожежа вже набула значних розмірів, негайно телефонуйте за номером «101»!
  • Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101»!
  • Пам’ятайте, що за несанкціоноване випалювання сухої рослинності законодавством України передбачена адміністративна відповідальність!

Бережіть Україну та її природу!!!

Пресслужба Черкаської ТЕЦ