Тарифи на теплову енергію для ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» з 1 січня буде змінено!

Нещодавно Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла рішення про підвищення тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для всіх своїх ліцензіатів. Нові тарифи почнуть діяти з 01 січня 2019 року.

Черкаська ТЕЦ не стала виключенням, про основні фактори, що вплинули на підняття тарифів на тепло для населення та чого очікувати споживачам у платіжках від Черкаської ТЕЦ з 1 січня нового року розповів голова правління ПРАТ «Черкаське хімволокно» Віктор Олексенко.

Ми всі знаємо, що з 1 листопада вартість газу для населення підвищилась на 23,5%. Таке підвищення ціни газу до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду задля продовження фінансової співпраці ЄС з Україною. Але не тільки газ, підвищилися ціни також на вугілля та воду, яка використовується на виробництві. Оскільки паливна складова в тарифах на теплову енергію становить більше 70%, то відповідно таке підвищення ціни газу відобразилось і на розмірі тарифу на опалення та гарячу воду. Для виробників теплової енергії зміни у тарифах – це вже заключний етап після підвищення складових тарифу, – зазначає Віктор Володимирович.

Серед основних чинників, які вплинули на формування тарифу: підвищення ціни на природний газ для населення, зменшення обсягів реалізації теплової енергії, підвищення ціни на вугілля і на транспортні послуги залізниці. Окрім паливної складової в структурі тарифу міститься вагома частка умовно-постійних витрат – це і ремонт обладнання, послуги виробничого характеру з експлуатації обладнання, сировина і матеріали на технологічний процес, заробітна плата працівників підприємства, податки та інші обов’язкові платежі.

До всього, підвищення тарифів на транспортування теплової енергії для КПТМ «Черкаситеплокомуненерго ЧМР» на понад 23% також вплинуло на вартість тарифів на теплопостачання від Черкаської ТЕЦ. Адже, відповідно до укладених договорів, КПТМ «Черкаситеплокомуненерго ЧМР» надає ПРАТ «Черкаське хімволокно» послуги з транспортування теплової енергії.

З метою приведення витрат на паливо, електроенергію, витрат на оплату праці у відповідність до встановлених законодавством норм, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) провела перерахунки тарифів на теплову енергію та на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для ПРАТ «Черкаське хімволокно».

Встановлення економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, на рівні, який покриває всі витрати в собівартості цих послуг, є вимогою законодавства України, зокрема статті 10 Закону України «Про державне регулювання у сфері  комунальних послуг», статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та статті 20 Закону України «Про теплопостачання».

Не дивлячись на підвищення тарифу на теплопостачання для населення, відповідно до постанови НКРЕКП на 21%, тарифи у м.Черкаси від ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» залишаються одними з найнижчих по Україні. За даними Мінрегіону, у деяких обласних центрах країни діючий наразі тариф на такому рівні, який буде у нас лише після підвищення.

Особливістю Черкаської теплоелектроцентралі є комбіноване виробництво теплової та електричної енергії. Паливом для виробництва енергії є природний газ та вугілля, що дозволяє працювати Черкаській ТЕЦ більш економічно, за рахунок чого і вдається тримати тариф на такому рівні, – підсумував Віктор Олексенко.

                               Тарифи ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» (з ПДВ)

Тарифи

Одиниця

виміру

 Діючий тариф,

населення

Тариф із 1 січня 2019 року, населення
на теплову енергію грн/Гкал 1 160,38 1 407,85
на послугу з централізованого опалення грн/Гкал
з будинковими приладами обліку

теплової енергії

грн/Гкал 1169,57 1 423,76
без будинкових приладів обліку

теплової енергії

грн/кв. м.

на рік

28,116 35,64
на послугу з та централізованого постачання гарячої води грн/куб. м.
з рушникосушильниками грн/куб. м. 70,19 85,05
без рушникосушильників грн/куб. м. 64,98 78,61