Історія Черкаської ТЕЦ

Історія Черкаської ТЕЦ
Історія Черкаської ТЕЦ
Історія Черкаської ТЕЦ
Історія Черкаської ТЕЦ
Історія Черкаської ТЕЦ
Історія Черкаської ТЕЦ

Енергетична історія Черкаської ТЕЦ розпочалася у далеких 60-х роках минулого століття, коли у Черкасах розгорнулося величезне промислове та житлове будівництво. Внаслідок чого виникла потреба у забезпеченні міста теплом та електроенергією.

Так, 24 жовтня 1956 року Міністерство легкої промисловості СРСР затвердило проект на будівництво ТЕЦ для забезпечення потреб заводу штучного волокна, нині – ПРАТ «Черкаське Хімволокно», у теплі та енергії з подальшою перспективою розширення теплогенеруючого підприємства й забезпечення теплом жителів міста Черкаси.

У 1956 році затвердили проект. 1958 року розпочалося масштабне будівництво Черкаської ТЕЦ, а вже 1 червня 1961 року на теплоелектроцентраль зарахували перших працівників.

У 2001 році було укладено договір оренди на 49 років цілісного майнового комплексу ТЕЦ між регіональним відділенням Фонду державного майна України та ВАТ «Черкаське хімволокно». Черкаська ТЕЦ стала дочірним підприємством. У ході подальшої реорганізації теплоелектроцентраль стала називатися Відокремленим підрозділом «Черкаська ТЕЦ ВАТ «Черкаське хімволокно».

У квітні 2011 року ВАТ «Черкаське хімволокно» змінено на публічне акціонерне товариство, а в квітні 2018 на приватне акціонерне товариство. Отже на сьогодні підприємство має назву:

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ ПІДРОЗДІЛ «ЧЕРКАСЬКА ТЕЦ» ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО»

Пресслужба Черкаської ТЕЦ