На Черкаській ТЕЦ готують енергетичне обладнання до нового опалювального сезону

На Черкаській ТЕЦ готують енергетичне обладнання до нового опалювального сезону

Нині на ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» в розпалі підготовка до наступного опалювального сезону 2022-2023рр. У рамках затвердженої ремонтної програми, на станції передбачено проведення комплексу ремонтно-відновлювальних і налагоджувальних робіт на основному та допоміжному енергетичному устаткуванні.

Згідно затверджених графіків, спеціалісти ТЕЦ здійснюють поточні та капітальні ремонти обладнання. Днями завершено ремонт турбогенератора №5, який введено в резерв та готовий до запуску в робочий цикл.

Турбогенератор є основним устаткуванням станції та бере участь у процесі виробництва теплової й електричної енергії. Завдяки його роботі містяни отримують у свої будинки тепло та гарячу воду.

На сьогодні триває поточний ремонт парового котла ст.№7. Після проведеного обстеження на обладнанні, виявлено ряд дефектів і погоджено перелік запланованих ремонтних робіт. Зокрема: закріплення та монтаж труб на лівому екрані котла, відновлення газових пальників, ремонт гарнітури та системи шлаковидалення котла. Повністю завершити ремонт зазначеного енергетичного обладнання фахівці планують 20 липня, після чого, котел ст.№7 буде готовий до експлуатації.

Зауважимо, що паровий котел відіграє ключову роль при виробництві теплової та електричної енергії на теплоелектроцентралі. Основною функцією парового котлоагрегату є виробіток перегрітої пари для подальшої подачі її в парові турбіни.

Водночас на станції проводяться ремонтно-відновлювальні роботи на діючому допоміжному устаткуванні, відповідно до норм та правил, без зупинки основного обладнання.

Задля того, щоб Черкаська теплоелектроцентраль безперебійно працювала оперативний персонал станції продовжує виконувати свою роботу 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Щоб робота енергетичного устаткування станції була надійною, його обслуговує та ремонтує ціла команда висококваліфікованих спеціалістів.

– Завдяки проведеній ремонтній кампанії продовжиться термін експлуатації основного енергетичного обладнання ТЕЦ і підвищиться ефективність його роботи, що є запорукою безперебійної та надійної роботи станції упродовж наступного осінньо-зимового періоду, – пояснює Директор Черкаської ТЕЦ Олексій Біда.

– Цьогорічна ремонтна кампанія на підприємстві проходить в умовах воєнних реалій, – зазначає Олексій Володимирович. – На виконання робіт впливає недостача необхідних матеріалів, логістичні труднощі з придбанням та закупівлею комплектуючих частин. Утім, попри ризики та складнощі воєнного стану, нестачу робочих рук, ми намагаємось міцно тримати енергетичний фронт. Щодня ми знаходимо в собі сили та продовжуємо працювати, адже розуміємо, що таким чином наближаємо перемогу. Це наша спільна боротьба за Україну! – наголошує керівник.

Пресслужба Черкаської ТЕЦ