З метою попередження та недопущення виникнення пожеж під час осінньо-зимового періоду й оперативного реагування на них, для працівників ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» провели ряд організаційно-технічних і практичних заходів з пожежної безпеки.
Під час проведення позапланових інструктажів та навчання оперативного персоналу ТЕЦ присутні дізналися, що серед основних причин і факторів, які сприяють виникненню й розвитку пожеж та можуть призвести до трагічних наслідків – необережне поводження з вогнем; недотримання безпечної відстані: 30м від багаття до будівель та споруд, 25м до стоянок автотранспорту, 50м до хвойного та 25м до листяного лісу; залишені без нагляду джерела відкритого вогню та без догляду діти. Основну небезпеку становить розведення вогнищ у лісових масивах, поблизу житлових та господарських споруд, гаражів, місць стоянки автотранспорту, тощо.
Особливу увагу виробничого персоналу звернули на безпеку енергетичних об’єктів – електростанцій, підстанцій, ліній електропередач. Навколо цих об’єктів на відстані ближче ніж 100м суворо забороняється розводити багаття та навіть зберігати висушену траву.
Також серед працівників було проведено роз’яснювальну роботу щодо спалювання опалого листя. З настанням осені жителі міста традиційно прибирають опале листя та суху траву з присадибних і дворових територій, спалюючи все це у вогнищах, не задумуючись над тим, якої шкоди завдають здоров’ю та довкіллю. Під час спалювання листя в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, а також це призводить до забруднення води та ґрунту. Фахівці радять опале листя компостувати.
Спалювання листя у нашій країні заборонене на законодавчому рівні, адміністративним кодексом за такі дії передбачене покарання у вигляді штрафу розміром від 340 до 1700 грн.
Забезпечення та підтримання належного стану пожежної безпеки на підприємстві є одним із важливих напрямів роботи на ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно». Недотримання елементарних правил пожежної безпеки при розпалюванні багать спричиняє загрозу виникнення пожеж, а спалювання опалого листя завдає шкоди здоров’ю людей та природі.
Будьте пильними! Адже наше майбутнє залежить від нас самих – від нашого ставлення до навколишнього природного середовища!
Пресслужба Черкаської ТЕЦ