На Черкаській ТЕЦ триває ремонтна кампанія

На Черкаській ТЕЦ триває ремонтна кампанія

ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» інформує, що наразі на теплоелектроцентралі триває ремонтна кампанія 2021 року. Фахівці станції підготовляють енергетичне устаткування до безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022рр.

Відповідно до затвердженої ремонтної програми, проводиться комплекс ремонтних та налагоджувальних робіт на основному та допоміжному енергетичному обладнанні ТЕЦ. Попередньо фахівцями проведено аналіз технічного стану устаткування та визначено обсяги проведення поточних і капітальних ремонтних робіт та необхідного технічного обслуговування.

Цьогоріч серед масштабної модернізації здійснено капітальний ремонт баштової градирні №2 та виконується заміна релейного захисту. Старе обладнання наразі замінюють на нові мікропроцесорні пристрої релейного захисту. Від технічного стану зазначеного обладнання залежить надійність роботи парової турбіни Ст. №4. Завдяки проведеній модернізації турбіна працюватиме безперебійно та з надійним захистом.

При проведенні капітального ремонту градирні повністю замінили зрошувачі, це 3348 блоків, та 1500 форсунок, що дасть можливість підтримувати електричне навантаження станції згідно з встановленим графіком.

У ході ремонтної кампанії 2021 також виконано поточний ремонт котла Ст. №6 та турбоагрегату Ст. №3.

Під час поточного ремонту турбоагрегату Ст. №3 спеціалісти замінили половину трубок конденсатора, відремонтували насосне обладнання та запірну арматуру, що значно підвищить економічність та надійність роботи основного устаткування.

На паровому котлі Ст. №6 здійснили замивку пилосистеми та ковективної частини, ремонт поверхонь нагріву, відремонтували пальникові пристрої та запірну арматуру. Наразі оновлений, у межах поточного ремонту, котел успішно працює на номінальному навантаженні.

На котлах Ст. №7 та Ст. №5 також заплановано виконати значний обсяг робіт по заміні поверхонь нагріву.

– Опалювальний період найбільш напружений час роботи підприємства, – розповідає головний інженер підприємства Вячеслав Желдубовський. – Взимку майже все обладнання станції задіяне насамперед у виробництві теплової енергії для забезпечення жителів міста опаленням та гарячим водопостачанням. Тому, ми повинні до початку наступного опалювального сезону вчасно й у повному обсязі завершити ремонтну кампанію, відремонтувати та відновити обладнання, – наголошує Вячеслав Миколайович.

Планова ремонтна кампанія влітку є запорукою надійної роботи обладнання теплоелектроцентралі в ході опалювального сезону 2021-22рр. Минулий опалювальний сезон Черкаська теплоелектроцентраль відпрацювала безперебійно та з високими виробничими результатами завдяки якісній підготовці теплоелектроцентралі до роботи в умовах осінньо-зимових навантажень.

Також, в межах ремонтної програми, на виконання Інвестиційної програми 2021 року, Черкаська ТЕЦ здійснює реконструкцію частини магістральної тепломережі, що проходить в м. Черкаси по вулицях Симиренківська (Рябоконя) та Нарбутівська (Петровського).

ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» працює в режимі комбінованого виробництва теплової та електричної енергії. Підприємство постачає гарячу воду та опалює близько 3 млн квадратних метрів житлової площі у 800 будинках жителів м. Черкаси.

Пресслужба Черкаської ТЕЦ