ПОРЯДОК НАРАХУВАННЯ ОПЛАТИ ЗА МІСЦЯ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ ПРИ ВСТАНОВЛЕННІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ
Встановлення індивідуального опалення не звільняє споживачів від сплати за теплопостачання!
Згідно з Правилами надання послуг централізованого опалення постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 630, власники квартир є співвласниками усіх допоміжних приміщень у будинку та їх технічного обладнання. Тому, навіть якщо у квартирі встановлена індивідуальна (автономна) система опалення, споживачі зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних із опаленням місць загального користування.
Законодавство визначає, що місцями загального користування житлового будинку є: сходові клітки, вестибюлі, позаквартирні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення.
Яким чином нараховується сума до сплати за опалення місць загального користування?
Кількість теплової енергії на опалення місць загального користування визначається проектом, який розробляється організацією, що має ліцензію (дозвіл) на виконання таких робіт та затверджується теплопостачальною організацією.
Розмір суми до сплати розраховується пропорційно відношенню площі кожної окремої квартири до площі будинку.
Звертаємо вашу увагу, що нарахування за опалення місць загального користування проводиться лише в опалювальний період.
Які будуть наслідки, якщо споживач не буде сплачувати рахунки за опалення?
Якщо мешканець будинку протягом терміну зазначеного в договорі не буде сплачувати рахунки, виконавець послуг має право звернутися до суду для стягнення грошових коштів із боржника.
Отже, перехід на автономне опалення не є підставою для звільнення споживачів від оплати за надані послуги теплопостачання місць загального користування у будинку.
Прес-служба Черкаської ТЕЦ