ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» – ліцензіат з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії забезпечує постачання теплової енергії для 98 бюджетних установ, 761 юридичного споживача Черкас та надає послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для 800 житлових багатоквартирних будинків, у яких проживає 108 тисяч жителів міста.
З метою дотримання вимог чинного законодавства при проведенні господарської діяльності між суб’єктами господарювання в частині надання послуг з транспортування теплової енергії тепловими мережами, ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» у березні 2020 року направило на розгляд та погодження КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської проекти договорів про надання послуг з транспортування теплової енергії.
На сьогодні надані проекти договорів не погоджені зі сторони КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради, відповідно договори не укладені.
Відсутність первинних документів – укладених договорів про надання послуг з транспортування теплової енергії між суб’єктами господарювання ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» та КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» унеможливлює проведення розрахунків (здійснення фінансових операцій) за надані послуги з транспортування теплової енергії, з дотриманням вимог ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність».
ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» ініціювало проведення 02.04.2020р. спільної наради в Черкаській міській раді для врегулювання цієї ситуації та забезпечення термінового укладання договорів між ПРАТ «Черкаське хімволокно» та КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради. За результатами проведення цієї наради, керівником КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павлом Карасем було повідомлено, що підставою не підписання з його боку направлених договорів є неузгодження порядку визначення обсягу теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії Теплопостачальної організації у теплових мережах Теплотранспортуючої організації.
Слід зазначити, що ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ», при підготовці проектів договорів про надання послуг з транспортуванню теплової енергії, передбачило порядок визначення втрат теплової енергії при її транспортуванні, з урахуванням вимог нормативно-правових актів, а саме постанови НКРЕКП від 25.06.2019р. №1174 «Про затвердження Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання», постанови НКРЕКП від 01.07.2016р. №1214 «Про затвердження Порядку урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання», міжгалузевих та галузевих методик з нормування витрат та втрат ресурсів. Відповідно обсяг втрат теплової енергії при її транспортуванні визначається згідно величини нормативних технологічних втрат, які враховані в структурі тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для Теплотранспортуючої та Теплопостачальної організацій, встановлених НКРЕКП згідно затвердженої процедури. При цьому, КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради не погоджує відповідний, передбачений вимогами нормативно-правових актів, порядок визначення втрат теплової енергії при її транспортуванні.
Слід зазначити, що КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради, посилаючись на наявну заборгованість за надані послуги з транспортування теплової енергії, відмовилось проводити обслуговування розподільних теплових мереж, які перебувають на їхньому балансі, та усувати аварійні пошкодження на трубопроводах по зоні надання послуг ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» власним споживачам.
Враховуючи, що неодноразові звернення ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» до КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради та міського голови міста Черкас щодо врегулювання даної проблеми не забезпечили її вирішення, ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» з метою забезпечення безперебійного надання якісних послуг власним споживачам звернулось до голови Черкаської обласної державної адміністрації з проханням втрутитись у вирішення зазначеної ситуації в найкоротші терміни.