З метою попередження виникнення численних пожеж на відкритих територіях, ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» вкотре звертається до громадян із вимогою дотримуватися законодавства та не спалювати суху рослинність у пожежно-небезпечний період.
З настанням літнього сезону у природних екосистемах виникає безліч пожеж, які завдають величезної шкоди довкіллю, створюють загрозу для тваринного і рослинного світу, а нерідко й людей, та можуть призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.
На виконання вимог Міністерства енергетики України, визначених у Протоколі №32 від 28.07.2021р. позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з урахуванням специфіки виробництва, фахівці Черкаської ТЕЦ наразі посилюють роз’яснювальну роботу з громадянами та працівниками підприємства з метою попередження виникнення численних пожеж на відкритій території.
Особливу увагу просимо звертати на безпеку енергетичних об’єктів, електростанцій, підстанцій, ліній електропередач, навколо яких на відстані ближче ніж 100 м строго забороняється зберігання висушеної трави та розведення багаття.
Наразі у зв’язку із масовим спалюванням сухої рослинності та численними загораннями на відкритих територіях у нашій країні загострилася ситуація щодо виникнення пожеж в екосистемах. За даними ДСНС України статистичні показники вражаючі. Від початку року пожежі знищили понад 18 тисяч гектарів екосистем країни.
Характерною особливістю ліквідації таких пожеж є тривалість та потенційне збільшення масштабів розповсюдження горіння, необхідність зосередження значної кількості рятувальних сил, пального та спецтехніки на тривалий термін.
На відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.
Все це призводить до жахливих наслідків для навколишнього природного середовища, життя та здоров’я населення країни. 9 з 10 таких пожеж виникає через людський фактор, нехтування та порушення правил пожежної безпеки.
На сьогодні ми можемо спостерігати за масштабними лісовими пожежами у Греції та Туреччині. Через вогонь десятки постраждалих людей, знищено значну частину лісу та численні будинки. Українські пожежники надають допомогу у боротьбі з вогнем на цих територіях. Роботи з гасіння масштабних лісових пожеж і досі тривають.
Тож, наголошуємо, якщо ви стали свідком пожежі в лісі, посадках та на відкритих територіях негайно телефонуйте за номером «101»!
Шановні громадяни!
ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» наголошує на суворому дотриманні правил пожежної безпеки:
- Перебуваючи за містом, господарюючи на присадибних ділянках та на відкритих територіях, не спалюйте суху рослинність, не розкладайте багаття у лісах, на торфовищах, утримайтеся від куріння чи користування відкритим вогнем у зазначених місцях!
- Пам’ятайте, що за сухої погоди спричинити пожежі в екосистемах здатен навіть непогашений сірник або недопалок, залишений на сухій трав’янистій підстилці!
- Не забувайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин а також неконтрольоване поширення вогню!
- Випалювання сухої рослинності завжди пов’язане з ризиками поширення вогню на розташовані поруч будівлі, торфополя та лісові насадження, а продукти горіння небезпечні для людського здоров’я!
- Пожежу, що розгоряється, спробуйте загасити, засипаючи піском чи заливаючи водою. Якщо ж впоратися самотужки неможливо або пожежа вже набула значних розмірів, негайно телефонуйте за номером «101»!
- Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101»!
- Пам’ятайте, що за несанкціоноване випалювання сухої рослинності законодавством України передбачена адміністративна відповідальність!
- Закликаємо громадян об’єднати зусилля у боротьбі з несанкціонованим випалюванням сухої рослинності. Якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном «102»!
Не провокуйте пожежі у природних екосистемах, бережіть довкілля!
Пресслужба Черкаської ТЕЦ