Практика для майбутніх електриків на Черкаській ТЕЦ

Практика для майбутніх електриків на Черкаській ТЕЦ

Уже вкотре до ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» завітали студенти електротехнічного відділення Черкаського політехнічного технікуму, аби на практиці закріпити теоретичні знання основних принципів безпечного функціонування енергетичної системи підприємства, засобів індивідуального та колективного захисту. Провів практичне заняття для майбутніх фахівців-електриків старший інспектор з експлуатації електростанцій та мереж Черкаської ТЕЦ Андрій Петраш.

На початку екскурсії по підприємству кожний учасник пройшов вступний інструктаж, під час якого спеціалісти з охорони праці ТЕЦ розповіли про напрямки діяльності підприємства та про небезпечні фактори, які можуть виникнути в разі надзвичайної ситуації. Оскільки на теплоелектроцентралі працівники щодня працюють з обладнанням підвищеної небезпеки, що вимагає від них максимальної зосередженості.

У ході практичного заняття для майбутніх електриків особливу увагу приділили електроустановкам – обладнанню, яке працює під тиском та під дією високих температур, що є основними складовими ефективної роботи енергетичного підприємства.

На Черкаській ТЕЦ у виробничому процесі задіяні різноманітні електричні пристрої, починаючи від звичного для кожного номіналу 220 вольт і закінчуючи специфічними напругами 6 кВ для потужних двигунів, та 10 кВ у закритому розподільчому устаткуванні. Робота з високовольтним устаткуванням вимагає посиленої уваги, знання правил охорони праці задля безпеки власної та інших працівників.

У ході практичного заняття студенти уважно слухали та задавали питання про роботу генеруючого обладнання й про вимоги до працівників станції. Сподіваємося, що згодом майбутні електрики поповнять ряди висококваліфікованих фахівців Черкаської ТЕЦ.

Пресслужба Черкаської ТЕЦ