Роз`яснення щодо налагодження внутрішньобудинкових систем теплопостачання у житлових будинках

Шановні споживачі послуг централізованого опалення та постачання гарячої води!

Повідомляємо Вас, що на нашу адресу надходять чисельні звернення від жителів міста щодо відхилення температурних параметрів у квартирах, де виконавцем послуг є ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно».

При цьому в одній частині звернень викладені скарги на занижені параметри температурного режиму в квартирах, а в іншій частині звернень – на завищені параметри температурного режиму, що призводить до відповідного збільшення розмірів нарахувань вартості наданих послуг.

Налагодження внутрішньобудинкових систем теплопостачання житлових будинків виконується згідно вимог проектної документації при введенні будинків в експлуатацію або після реконструкції систем теплопостачання. Відповідно до вимог Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, балансоутримувачі житлових будинків зобов’язані щорічно протягом міжопалювального періоду забезпечити виконання наступних заходів:

–  промивка та гідравлічні випробування внутрішньо будинкових систем опалення та гарячого водопостачання;

–  ремонт та обслуговування водопідігрівачів та регуляторів температури;

–  відновлення систем рециркуляції гарячого водопостачання;

–  відновлення ізоляції транзитних трубопроводів;

–  ревізія запірної арматури;

–  перевірка працездатності контрольно-вимірювальних приладів, тощо.

Забезпечення якісних параметрів централізованого опалення та гарячого водопостачання, передусім залежить від належного виконання вищевказаних заходів балансоутримувачами житлових будинків. Не виконання або не належне виконання вказаних заходів призводить до збільшення витрат теплоносія, нерівномірного розподілу витрат теплоносія по внутрішньобудинкових системах теплопостачання, і як наслідок підвищення температурних параметрів в одних квартирах або заниження в інших.

ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» є суб’єктом господарювання у сфері теплопостачання та відповідно до вимог нормативно-технічної документації забезпечує протягом обумовленого в договорі часу безперервне постачання теплової енергії (за винятком нормативно встановлених перерв), підтримує параметри теплоносія, що подається з колекторів джерела теплової енергії, відповідно до температурного графіка теплової мережі та режимних карт.

Відповідно до вимог нормативної документації щодо кількісних і якісних показників послуг з централізованого опалення, температура повітря в житлових приміщеннях (за умови їх утеплення) повинна відповідати діючим нормам і правилам, а саме 18°С (у наріжних кімнатах – 20°С).

Враховуючи вищевикладене, повідомляємо Вас, що у разі виникнення проблем щодо не відповідності температурних параметрів у Вашій квартирі, Вам необхідно звернутися до балансоутримувача житлового будинку для проведення перевірки технічного стану внутрішньо будинкових систем теплопостачання та усунення наявних недоліків. У разі, якщо виконання комплексу заходів балансоутримувачем будинку не забезпечило належних параметрів температурного режиму в квартирі, просимо Вас подати заявку до диспетчера Району теплових мереж ВП «Черкаська ТЕЦ» за телефоном: 39-72-35.