Заборгував за комунальні послуги – Закон передбачає стягнення пені!

Заборгував за комунальні послуги – Закон передбачає стягнення пені!

Фахівці юридичного відділу ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» продовжують надавати роз’яснення для споживачів щодо основних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон), який з 1 травня цього року набув чинності.

Так, відповідно до Закону, якщо споживач заборгував за отримані комунальні послуги, передбачається стягнення пені в розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день затримки. Зауважимо, що загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Дотримуватися термінів оплати звісно необхідно, але якщо споживач отримав заробітну плату із затримкою або ж держава невчасно перерахувала кошти на субсидії? У цих випадках штрафні санкції до боржника не застосовуються, варто лише для підтвердження подати відповідний документ.

До всього, дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у квартирі чи житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть з ним солідарну відповідальність за зобов’язаннями з оплати житлово-комунальних послуг, – йдеться у Законі.

Звертаємо вашу увагу, що відтепер Виконавець комунальної послуги має право обмежити (припинити) надання відповідної комунальної послуги споживачу у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від Виконавця.

Шановні споживачі!

За умов несплати заборгованості за надані послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання, ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» змушена буде застосовувати заходи примусового стягнення боргу, шляхом звернення з позовом до суду та до Державної виконавчої служби і як наслідок, вчинення виконавчих дій – арешт та реалізація рухомого та нерухомого майна, заборона виїзду за кордон, арешт банківських рахунків, примусове стягнення на всі доходи боржника.

Подбайте про своє майно і добробут ваш та оточуючих вас людей. Сплачуйте за комунальні послуги вчасно!

Прес-служба Черкаської ТЕЦ