Як здійснюється нарахування за централізоване опалення

Як здійснюється нарахування за централізоване опалення

До ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» щодня надходить значна кількість запитів на різні теми від споживачів.

Актуальним є запитання, як здійснюється нарахування за послугу з централізованого опалення та чому в одних платіжках у розрахунках присутній коефіцієнт, а в інших немає. Тож фахівці Черкаської ТЕЦ надають роз’яснення.

Нарахування за опалення споживачам, які мешкають у будинках, оснащених будинковими (комерційними) приладами обліку теплової енергії, залежать від обсягів теплової енергії, спожитої ними в розрахунковому місяці. Ці обсяги визначаються за показниками будинкового лічильника тепла, які фіксуються на початку та в кінці місяця, й розподіляються між споживачами пропорційно до опалювальної площі кожної з квартир.

Більшість жителів нашого міста розраховуються за опалення згідно даних будинкових лічильників теплової енергії, які визначають фактичну кількість тепла, що необхідна на опалення їхніх багатоповерхівок. Проте є ряд будинків, які не мають технічної можливості задля встановлення у них засобу обліку теплової енергії.

Постановою КМУ від 30 жовтня 2015р. №1037 «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря» внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».

Зокрема, зазначену постанову доповнено новим розділом «Особливості нарахування (визначення) плати за послугу з централізованого опалення для населення (фізичних осіб) у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії».

Відповідно до вищезазначеного розділу, якщо у квартирі чи у багатоквартирному будинку відсутній лічильник теплової енергії, то в розрахунки за спожиті послуги вводиться коефіцієнт, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону на відміну від даних, врахованих під час розрахунку діючого тарифу на послугу з централізованого опалення.

Розрахунок коефіцієнта проводиться виконавцем послуг з централізованого опалення ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» щомісяця.

Коефіцієнт розраховується по визначеній формулі та застосовується залежно від температури повітря та від тривалості опалювального сезону. Для прикладу, якщо фактична температура зовнішнього повітря вища, аніж було закладено в діючому тарифі, то з застосуванням коефіцієнта споживачі відповідно, сплатять менше. Тобто, коефіцієнт коригує нарахування щодо кількості використаної теплової енергії.

Між іншим, хочемо зауважити, що вартість 1 Гкал тепла, тобто тариф ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» для населення впродовж опалювального сезону 2020-2021р. залишився незмінним та знаходиться на рівні 2019 року.

Також звертаємо вашу увагу, що на суми в платіжках впливає не лише наявність чи відсутність у будинку приладу обліку теплової енергії, а й налаштування внутрішньобудинкової системи теплопостачання, відповідальність за технічний стан якої несе балансоутримувач житлового будинку або обслуговуюча компанія.

Кожен будинок нашого міста є особливим з погляду теплоспоживання та енергоефективності. Так, обсяги споживання тепла в багатоповерхівці залежать від багатьох факторів: конфігурації самої будівлі (кількість поверхів, її «компактність»), теплозахисних властивостей зовнішніх огороджувальних конструкцій та іншого. Тобто, для підтримання рівня температури у приміщеннях навіть на перший погляд «однакових» будинків необхідна різна кількість теплової енергії.

Сподіваємося, що надані фахівцями роз’яснення, дозволять споживачам краще розуміти від чого залежить вартість опалення їхніх будинків.

На сьогодні лише впровадження енергозберігаючих технологій дозволить скоротити втрати тепла у житлових будинках. Це забезпечить усім мешканцям комфортні умови проживання, а також знизить витрати на оплату рахунків за спожиту теплову енергію, що дозволить раціонально використовувати сімейний бюджет кожної родини.

Пресслужба Черкаської ТЕЦ