За прострочені борги за комунальні послуги можливо лишитися майна

Станом на 1 серпня 2018 року загальний борг за отримані послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання перед ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» становить понад 184 млн гривень. Найбільше заборгувало населення – 99,9 млн грн. Сума державного боргу за пільги та субсидії становить 27,3 млн грн. КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» заборгувало підприємству 54,4 млн грн.

На сьогодні заборгованість споживачів створює значні перешкоди при проведенні якісної підготовки до опалювального сезону та цьогорічної ремонтної кампанії на підприємстві. У підсумку, виникає загроза зриву термінів початку опалювального сезону.

Юридична служба підприємства роз’яснює, якщо у разі виникнення боргів за отримані послуги споживач у добровільному порядку не сплачує наявну заборгованість, то виконавець послуг звертається до суду з метою стягнення зі споживача суми простроченого боргу.

Слід зауважити, що боржник зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми. Крім цього, зі споживача стягується сума судового збору, яку підприємство сплатило при поданні заяви до суду. У випадку, якщо споживач не виконує фінансові зобов’язання визначені судом, матеріали справи передаються до виконавчих служб для примусового стягнення заборгованості.

Відповідно до Закону «Про виконавче провадження» для погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг може бути проведена конфіскація майна з його подальшою реалізацією. Тобто, якщо у боржника відсутні грошові кошти для погашення боргу, виконавчою службою накладається арешт на рухоме та нерухоме майно, наприклад, автомобіль, побутову техніку та навіть квартиру чи будинок. Конфісковане майно буде виставлено на онлайн-аукціон на державному сайті СЕТАМ (Система електронних торгів арештованим майном).

Юристи зазначають, що нині в Україні діє спрощена система стягнення боргів. Після звернення до суду на боржника судовий наказ про стягнення боргу видається без виклику сторін. Тобто боржник, у якого, наприклад, збираються заарештувати автомобіль, може дізнатися про це тільки після того, як у будинок нагряне представник виконавчої служби.

Шановні споживачі, юридична служба підприємства радить сплатити наявну заборгованість або ж укласти із ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» договір про реструктуризацію боргу, задля уникнення конфіскації майна. Не чекайте, коли у ваш будинок постукають працівники виконавчої служби.

Для врегулювання питання погашення боргу зверніться до Центру обслуговування споживачів Черкаської ТЕЦ за адресою: бульвар Шевченка, 345/1, контактні телефони: (0472) 31-96-90 / (067) 57-47-496 / (067) 57-74-839 / (050) 46-42-160 / (095) 27-64-160 / (093) 17-03-473.

Прес-служба Черкаської ТЕЦ