Жінки в українській енергетиці

Жінки в українській енергетиці

Сьогодні жінка в енергетиці – це не випадковість, а закономірність! Так, на підприємстві ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» нині працює понад 200 жінок, кожна з яких, виконує свою надважливу роботу. Серед них дружини, бабусі, матері та доньки, які живуть і працюють у світі енергетики. Незважаючи на ситуацію в Україні, вони залишаються на робочих місцях та забезпечують роботу Черкаської теплоелектроцентралі.

Не втомлюємося захоплюватися професіоналізмом і силою жінок, завдяки яким змінюється наша станція та продовжує функціонувати енергетика країни, й хочемо розповісти історії наших жінок-енергетиків.

Першою про свій шлях в енергетиці розповідає Алла Андріївна Бондаренко. Майже 48 років свого життя жінка присвятила роботі на Черкаській ТЕЦ. На станцію вона прийшла 21-річною дівчиною у далекому 1976 році. Свого часу на ТЕЦ працювали батьки Алли, тому дівчина вирішила продовжувати їхню місію – нести людям тепло та світло.

Робота Алли Бондаренко дуже відповідальна. Вона працює електромонтером головного щита керування електростанцією в електричному цеху. Жінка контролює показання засобів вимірювань, регулює режим роботи енергетичного устаткування згідно з заданим диспетчерським графіком. Вмикає і вимикає генератори, трансформатори, здійснює перемикання в електричних схемах електростанції під керівництвом начальника зміни. Бере участь у ліквідації аварійних ситуацій. Фактично в її тендітних руках керування всією ТЕЦ.

«Я обрала ТЕЦ місцем роботи та свій напрям в енергетичній галузі завдяки настановам батьків, – згадує Алла Андріївна. – Прийшла працювати на станцію молодим спеціалістом. На початку прийшлось багато чому вчитися, але я не боялася. Слухала старших і переймала досвід у своїх колег-наставників. На перших порах вчилася сама, а потім уже навчала молодих фахівців. Навіть з ліку збилась, скільки вже навчила учнів і нині працюю пліч-о-пліч із ними», – посміхається жінка.

«Війна змінила наше життя, але не змінила нас. Під час минулорічних «блекаутів» побоювань і тривоги не було. Спостерігаючи за роботою енергетичного устаткування та режимами, потрібно негайно реагувати на будь-які зміни. Я спокійно виконувала свою роботу, розуміючи, наскільки наша робота важлива. Повітряна тривога закінчилася, продовжуємо працювати далі. Якщо людина вибрала професію енергетика, то варто відповідально поставитися до свого рішення. Головне – нічого не боятися!» – наголошує Алла Бондаренко.

Пресслужба Черкаської ТЕЦ