Житлову субсидію на неопалювальний сезон перепризначать автоматично

Житлову субсидію на неопалювальний сезон перепризначать автоматично

З травня 2024 року для більшості українців, які отримують житлову субсидію, на неопалювальний сезон її буде призначено автоматично (якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств). В умовах війни держава продовжує підтримувати тих, хто цього найбільше потребує.

Нагадаємо, що на опалювальний сезон субсидія призначається до дати його закінчення, а вже з травня споживач може отримувати субсидію на неопалювальний сезон.

Тобто, якщо ви вже є отримувачем житлової субсидії, додатково звертатись та подавати звернення не потрібно. Водночас є певні категорії громадян, яким субсидію з 1 травня призначать за їхнім зверненням із заявою та декларацією про доходи та витрати.

Так, на наступний сезон житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

▪заявник (член домогосподарства) орендує житлове приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;

▪ у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

▪кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;

▪ домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Звертаємо увагу, що в разі подання заяви впродовж двох місяців від початку неопалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

До того ж, на сьогодні спрощений механізм звернення громадян за житловою субсидією доступний і на порталі «Дія». У застосунку спростили та пришвидшили процес подання заяви на оформлення субсидії. Тепер це можна зробити за 10 хвилин, оскільки більшість документів автоматично підтягуються завдяки системі обміну даними між реєстрами.

Пресслужба Черкаської ТЕЦ за інформацією Міністерства соціальної політики України